// právě čtete...

Tiskové zprávy

Světová primabalerína Barbora Kohoutková otevírá první studio svého druhu – Art of Movement

Individuální přístup, široká nabídka cvičebních a léčebných procedur na jednom místě – od relaxace, přes harmonizaci až po rehabilitaci. Výjimečné místo pro zlepšení tělesné i duševní kondice v příjemném profesionálním prostředí a pod vedením špičkových odborníků. To je nové značkové studio v centru Prahy Art of Movement.

Praha – 11. 11. 2010 – Primabalerína Barbora Kohoutková, která účinkovala na řadě prestižních divadelních scén po celém světě, přichází v České republice s ojedinělým konceptem. Otevírá studio, zaměřené na cvičení, relaxaci a harmonizaci, které na jednom místě nabídne i nejnáročnějšímu klientovi širokou paletu služeb a individuální přístup. Spojila za tím účelem několik špiček ve svém oboru pod značku Art of Movement (umění pohybu).

„Balet je jedna z nejkrásnějších a zároveň nejtvrdších profesí vyžadujících disciplínu a poznání svého těla i ducha. V mé kariéře, protkané mnoha úrazy, mi k úspěchu, zdraví a radosti z pohybu, pomohla mnohá doplňující cvičení a úžasné ruce mnoha terapeutů. Proto jsem se rozhodla, začít se dělit s ostatními o tyto zkušenosti a vybudovat centrum, které bude lidem pomáhat hledat cestu ke spokojenému životu v souladu se svým tělem i duchem,“ uvedla zakladatelka studia Art of Movement studia Barbora Kohoutková.

Studio se nachází v Husově ulici číslo 7 na pražském Starém městě, v prvním patře historické budovy ze 17. století a své brány otevřelo klientům v listopadu 2010.

„Možností jak dosáhnout fyzické kondice, odpočinout si v dnešní uspěchané a stresující době a udržet si harmonii ducha a těla, je dnes celá řada. Je těžké se v nich zorientovat. My jsme se proto rozhodli nabídnout našim klientům individuální léčebný a cvičební program, přizpůsobený jeho specifických požadavkům, možnostem a omezením. Na jednom místě u nás můžeme volit z nejširší palety možností,“ dodává Barbora Kohoutková.

Komplexní škála služeb
Speciální – a v Čechách ojedinělé – cvičení GYROTONIC® a GYROKINESIS® – povede samotná zakladatelka studia, Barbora Kohoutková. Ta získala licenci tohoto ve světě velmi populárního cvičení. Jde o cvičení s holistickým přístupem. Tímto komplexním cvičením se zároveň rozvíjí flexibilita a síla, dochází k regeneraci tkání, zvyšuje se vitalita a kloubní mobilita a zlepšuje se koordinace pohybů. Vedle toho jóga, jóga pro děti, PILATES, TAI-CHI, ČCHI-KUNG umožňují klientům vybrat si dalších variant cvičení podle svých představ a individuálních potřeb.

V oblasti relaxace nabízí studio rozličné masáže (reflexní, relaxační, sportovní, masáž lávovými kameny, sedativní masáž hlavy, Shiatsu, Bowen masáž). Kompletní paletu doplňují poradenství v oblasti zdravé výživy, feng-shui, homeopatie či jungovsky orientovaná psychologie, rehabilitace, harmonizace zpěvem.

clip_image001clip_image002clip_image003clip_image004clip_image005


clip_image001[4]Barbora Kohoutková, zakladatelka studia Art of Movement patří v současnosti k našim nejznámějším baletním umělkyním ve světě, tleskalo ji publikum i v Japonsku a Americe, tančila na největších světových jevištích včetně Velkého divadla v Moskvě a baletní meky Petrohradu. V sedmnácti letech nastoupila do angažmá jako sólistka Finské národní opery v Helsinkách. Přišly nádherné role jako Julie, Popelka, Aurora, Níkie… V roce 2002, po hostování ve světové premiéře Raymondy, získala Barbora roční angažmá v Bavorském státní baletu. Pak následovalo roční působení v Bostonském baletu a na pozvání Johna Neumeiera čtyřleté angažmá v Hamburském baletu, kde působila do roku 2008.
V současné době Barbora působí jako baletní mistr v Národním divadle, pedagog klasického tance ve školách a souborech jako je (Les Ballets de Monte-Carlo), Finský národní balet, Škola anglického národního baletu, na různých letních kurzech atd. A též jako hostující primabalerína. V roce 2008 se stala instruktorem cvičení GYROTONIC® a GYROKINESIS®. V roce 2010 otevřela v centru Prahy studio Art of Movement.

www.artofmovement.cz
Husova 7, Praha 1

Kontakt:
Barbora Kohoutková
Tel: 777 666 922
Tel. do studia: 774662261
e-mail: info@artofmovement.cz

Mediální komunikace
Milan Deutsch
EMD consultants
Tel.: 775 556 587
e.mail: milan.deutsch@emd-pr.cz