// právě čtete...

Tiskové zprávy

Budoucí lékaři chtějí pracovat v Zentivě

Pro studenty medicíny a farmacie je nejžádanějším zaměstnavatelem Zentiva. Vyplývá to z průzkumu České studentské unie (ČeSU) mezi 7 955 studenty vysokých škol. Průzkum firmám ukazuje, kdo je pro vysokoškoláky jedničkou na trhu práce v jednotlivých odvětvích. Farmaceutická firma s českými kořeny Zentiva zabodovala hned dvakrát – byla prioritní volbou v hlasování mezi všemi dotázanými studenty i mezi 20% vybraných studentů s nejlepšími studijními výsledky.

„Jsme velmi potěšeni, že společnost Zentiva má mezi studenty v oboru medicíny a farmacie stále kredit nejlepšího zaměstnavatele. O to víc, že nás preferují i ti nejlepší z nejlepších. Chceme se udržet na špičce a k tomu potřebujeme ty nejnadanější zaměstnance,“ komentovala výsledky průzkumu Alice Punch, HR ředitelka společnosti Zentiva. Společnost Zentiva s univerzitami dlouhodobě úzce spolupracuje a připravuje pro studenty několik programů.

„Špičky firem ve svém oboru mají již dnes obrovskou konkurenční výhodu. Chtějí u nich pracovat ti nejlepší studenti a to firmám do budoucna bezpochyby pomůže. S rychlejším růstem, inovacemi či produktivitou firmy,“ řekl k průzkumu Jiří Kohout, předseda České studentské unie.

Průzkum byl realizován Centrem pro výzkum studentského mínění (CVSM) mezi 7 955 studenty vysokých škol v České republice. Probíhal v období 21. listopadu – 12. prosince 2011. Mezi respondenty bylo 43,1% mužů a 56,9% žen. Zatímco 20% studentů s nejlepšími studijními výsledky medicíny a farmacie chce pracovat v Zentivě, technici volili Škodu Auto, právníci Allen&Overy a ekonomové PricewaterhouseCoopers.