// právě čtete...

Tiskové zprávy

Celaskon pomůže dětské onkologii v Praze

Šek na 50 000 korun z charitativní akce „Daruj úsměv s Celaskonem“ převzali zástupci Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol v Praze. Z každé krabičky vybraných druhů Celaskonu prodané od prosince 2011 do února 2012 věnovala společnost Zentiva, výrobce tradičního a nejprodávanějšího vitaminu C, 2 koruny pro dětská onkologická centra v Praze, Brně a Olomouci.

Částka 50 000 korun bude na Klinice dětské onkologie věnována na mezinárodní akademické studie, zaměřené na léčbu dětských pacientů s onkologickým onemocněním, jehož je klinika součástí.

Aby se při charitativní akci shromáždilo pro nemocné děti co nejvíce prostředků, byly pro tento účel vybrány tři produkty z řady Celaskon – jednoho z nejprodávanějších přípravků na našem trhu. V roce 2011 se prodalo celkem 1 387 500 krabiček všech druhů Celaskonů. „Celaskon se stal synonymem pro vitamín C. Je jediným vitamin C na našem trhu, který je registrovaný jako lék,“ vysvětluje Kateřina Drhová, produktová manažerka společnosti Zentiva, zodpovědná za prodej tohoto přípravku.

Značku Celaskon registroval již v roce 1935 Benjamin Fragner, majitel továrny na léčiva v Dolních Měcholupech, předchůdci dnešní Zentivy. Celaskon se používá na posílení imunitního systému (odolnosti) organismu při infekčních onemocněních, urychluje hojení ran po operaci a užívá se jako doplňková léčba při rekonvalescenci. Lidský organismus si vitamín C neumí sám vytvořit, proto je nezbytné jej do organismu dodávat.