// právě čtete...

Tiskové zprávy

Roland Zsilinszky povede místní pobočku poradenské společnosti Roland Berger

Pražská pobočka společnosti Roland Berger Strategy Consultants má nové vedení. Do pozice Managing Director je od počátku ledna 2014 jmenován Roland Zsilinszky, který doposud pracoval na pozici Principal jako člen úzkého vedení společnosti.

Ve své nové funkci bude Zsilinszky zodpovědný za vedení poboček Roland Berger v Čechách a na Slovensku, kde se zaměří mimo jiné na rozvoj lidského kapitálu a akviziční činnosti. Zároveň i nadále povede ve střední a východní Evropě aktivity kompetenčního centra v oblasti automobilového sektoru, jehož hlavní úlohou je poradenství výrobcům, dodavatelům a distributorům automobilového průmyslu. K dalším klíčovým oblastem, na které se bude Zsilinszky zaměřovat, patří poradenství klientům v oblasti Private Equity při akviziční činnosti a po dobu celého investičního cyklu a v segmentu logistiky, silniční, železniční a letecké dopravy.

Ve firmě Roland Berger pracuje Zsilinszky od roku 2007. Mezi jeho klíčové projekty patřily například strategie zavedení a implementace elektromobilů v České republice a podpora řady firem při budování růstových strategií, restrukturalizacích a reorganizacích v celé Evropě.

Před nástupem do Roland Berger pracoval jako interim manager na restrukturalizačních projektech v Německu, v letech 2001 až 2005 byl ředitelem a členem představenstva společnosti Baltranz, a.s. na Slovenku a v letech 1999 až 2001 vybudoval a vedl dceřinnou společnost IDC Holding, a.s. v Maďarsku. V rámci své kariéry se věnoval vytváření obchodních strategií, podporoval mezinárodně expandující firmy při formulování strategií vstupu na zahraniční trhy a zakládal jejich dceřiné společnosti. Kromě toho pomáhal společnostem v úpadku při implementování ozdravných programů.

Společnost Roland Berger Strategy Consultants, založená v roce 1967 v Mnichově, se postupně stala jednou z vedoucích společností v oblasti strategického poradenství. Prostřednictvím 51 kanceláří ve 36 zemích úspěšně působíme s více 2700 zaměstnanci na globálním trhu. Společnost funguje jako nezávislé sdružení partnerů, vlastněné téměř 250 partnery.