// právě čtete...

Tiskové zprávy

Linet vyhrál milion od HSBC Grantu

HSBC Banka, pobočka Praha, dokončila 5. ročník projektu HSBC Grant. Pět finalistů bylo vybráno, aby prezentovali své exportní projekty porotě, která se skládala z partnerů projektu. Společnost Linet získala první cenu – milion korun, právní a projektové poradenství od partnerů HSBC banky a zároveň možnost zúčastnit se jednoho z mezinárodních setkání v rámci konferencí HSBC. Tento rok organizovala banka HSBC také tři semináře pro české exportéry na téma obchodování s Afrikou, Latinskou Amerikou a Ruskem.

„České firmy potřebují dlouhodobou podporu, aby mohly posílit své exportní aktivity a posunout se za hranice tradičních evropských trhů. Proto jsme zorganizovali již pátý ročník projektu HSBC Grant, řekl ředitel HSBC bank, pobočka Praha, Michael Hordley.

Každoroční šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR již několik let po sobě potvrzují, že Rusko, následované Ukrajinou a Kazachstánem jsou tři země mimo Evropskou unii, o které je mezi tuzemskými exportéry největší zájem. Podle těchto zjištění, o ruský trh projevuje zájem zhruba 30% tuzemských vývozců. Na dalších příčkách zájmu se umístila shodně Ukrajina a Kazachstán s takřka čtvrtinou zájmu firem.

HSBC GRANT na podporu exportu je unikátní projekt zaměřující se na podporu českých podniků při rozvoji jejich exportních aktivit. Principem projektu je grantová soutěž a odborné semináře pro exportéry, na kterých díky HSBC a jejím partnerům získají potřebné znalosti ke svému dalšímu rozvoji. Odbornou pomoc poskytnou partneři projektu – Česká exportní banka, CzechTrade, EY, EGAP, White&Case, Svaz průmyslu a dopravy ČR. Soutěžící se mohou přihlašovat na www.podporaexportu.cz od 15. listopadu 2013 do 15. února 2014.

O HSBC
HSBC Bank plc otevřela svou českou pobočku v květnu 1997. Poskytuje služby firemního bankovnictví pro korporátní klienty se zaměřením na mezinárodní obchod a zahraniční transakce. Kromě bankovních operací zahrnují služby české pobočky HSBC správu peněz, financování provozního kapitálu a investic, akviziční financování, projektové a exportní financování, devizové obchody, řízení úrokového rizika a faktoring. Prostřednictvím své mezinárodní sítě poskytuje HSBC celou škálu finančních služeb včetně investičního a privátního bankovnictví.