// právě čtete...

Tiskové zprávy

Na trhu práce se lépe uplatňují absolventi soukromých vysokých škol

Téměř všichni, kdo vystudovali první soukromou vysokou školu v České republice – Bankovní institut – najdou práci. Těsně po státnicích se to nedaří jen 1,8 % absolventů. Vyplývá to z dat pracovního úřadu, ministerstev práce a školství. BIVŠ je tak v žebříčku zaměstnanosti absolventů první mezi vysokými školami zaměřenými na ekonomii a management.

Ze všech vysokých škol na úřad práce míří v průměru 8 % studentů. Lépe jsou na tom lidé, kteří získali vzdělání na soukromé vysoké škole – těsně po škole je nezaměstnaných 6,8 % absolventů. U veřejných vysokých škol se jedná o 8,2 %. V top ten vysokých škol s nejlepším uplatněním absolventů na trhu práce je šest soukromých a čtyři veřejné vysoké školy. Do desítky nejúspěšnějších patří Bankovní institut vysoká škola s téměř nulovou nezaměstnaností.

Absolventi škol na úřadu práce
Absolventi škol na úřadu práce (zdroj: Úřad práce ČR, MPSV, MŠMT, www.rozhlas.cz)

„Výborné umístění BIVŠ, ze kterého mám velkou radost, mě tolik nepřekvapilo. Kvalitní vzdělání, praktický a lidský přístup ke každému studentovi je u nás na prvním místě. I díky tomu se naši absolventi často vypracovávají na vysoké manažerské pozice, například do představenstva, jako ekonomičtí ředitelé či ředitelé marketingu,“ říká generální ředitelka Bankovního institutu vysoké školy Martina Mannová.

Rektor Bankovního institutu vysoké školy František Pavelka dodává: „Na BIVŠ učí odborníci z praxe, mimo jiné nabízíme v České republice unikátní studijní program Oceňování majetku a máme také velmi kvalitní výuku jazyků s možností stáží a studia v zahraničí. Podporuje ji fakt, že BIVŠ je součástí silné mezinárodní rodiny COGNOS AG s německými vlastníky, kteří mají na poli vzdělávání tradici už od roku 1848.“

Absolventi BIVŠ se stávají také úspěšnými bankéři, obchodníky na kapitálových trzích, ekonomy v podnicích, ale i na finančních úřadech. Neztratí se ani při oceňování majetku nebo jako úvěroví specialisté. Vysokoškolské znalosti jsou rovněž dobrým základem pro vlastní podnikání.