// právě čtete...

Tiskové zprávy

TEDOM posiluje – vstupuje do německé firmy Schnell

TEDOM, přední český výrobce kogeneračních jednotek a významný hráč na globálním trhu kogenerace, koupil výrobní a servisní aktiva společnosti SCHNELL Motoren AG, čímž zásadně posílil svou pozici na německém trhu.

SCHNELL je na trhu přes 20 let a je jedním z největších německých výrobců kogeneračních jednotek s vysokou účinností, určených především pro bioplynové stanice. SCHNELL dosud vyrobil více než 3500 kogeneračních jednotek, které jsou nainstalovány v řadě zemí světa. Má téměř 300 zaměstnanců a velmi silné servisní zázemí na německém trhu.

Josef Jeleček, generální ředitel TEDOM, vysvětlil důvody pro akvizici: “SCHNELL je jednou z nejsilnějších značek pro bioplynové kogenerační jednotky. Používá unikátní technologii, tzv. duální motory. Jedná se o vznětové motory se zápalnou dávkou kapalného paliva, které se vyznačují vysokou účinností. SCHNELL také disponuje rozsáhlou servisní sítí pokrývající celé Německo. V této akvizici proto vidíme příležitost, jak rozšířit naši produktovou řadu, zejména se však chceme prosadit v Německu s výrobky TEDOM, což je v souladu s naší globální strategií.“

TEDOM je významným výrobcem kogeneračních jednotek, který se úspěšně prosadil v desítkách zemí světa. Za 25 let své existence instaloval TEDOM přes 3500 kogeneračních jednotek o celkovém elektrickém výkonu 910 MW. TEDOM a.s. sídlí v Třebíči, zaměstnává přes 500 pracovníků a jeho roční obrat se pohybuje kolem 2 miliard korun. Na jaře letošního roku TEDOM založil ve Spojených státech společný podnik TTcogen pro prodej svých výrobků na americkém trhu.

Kogenerační jednotky jsou energeticky úsporná zařízení pro společnou výrobu elektřiny a tepla.