// právě čtete...

Tiskové zprávy

Demo Day je klíčová akce roku pro startupy a investory

StartupYard, nejstarší středoevropský akcelerátor se sídlem v Praze, pořádá Demo Day, akci, která je platformou, propojující startupy s investory. Sedm startupů ze současného programu akcelerátoru, které nedávno představil v médiích, bude prezentovat své strategie potenciálním investorům.
Demo Day je tradičním vyvrcholením každého akceleračního kola, které pořádá akcelerátor StartupYard. Sedm startupů ze sedmého akceleračního kola bude poprvé prezentovat své nápady před veřejností. Akce se bude konat v kině Světozor, 22. února 2017 od 18 hodin. Mike Butcher, legendární šéfredaktor časopisu TechCrunch, který je předním světovým zdrojem zpráv z oblasti startupů a organizátor populární konference TechCrunch: Disrupt conference, vystoupí se svou prezentací jako host.

“České startupové scéně se daří dobře – jsme svědky rostoucího zájmu investorů a startupů. Česká republika je zdrojem zajímavých startupů s vysokým potenciálem. V kontextu s tímto trendem jsme rádi, že můžeme ohlásit další Demo Day, kde se může sedm startupů z našeho aktuálního programu setkat s potenciálními investory a prezentovat na veřejnosti,” uvedl ředitel akcelerátoru StartupYard, Cedric Maloux.

Demo Day je akce otevřená veřejnosti a tradičně jí navštěvují nejen startupy, startupisté a investoři, ale také zástupci korporací, které hledají inovace a technologické nápady, stejně jako studenti a zástupci akademické sféry.

Návštěvníci se mohou registrovat a zakoupit vstupenky na webu akcelerátoru: www.startupyard.com.

O StartupYardu
StartupYard, založený v roce 2011, je nejstarším soukromým akcelerátorem v regionu střední a východní Evropy. Doposud StartupYard zrealizoval 7 akceleračních kol (kohort) pro 51 startupů. Jeho cílem je pomáhat startupům růst a získávat dodatečné investice, a současně je propojuje s partnery a mentory pro snazší vstup na globální trh. 18 absolventů programu získalo dodatečné investice v celkové výši přes 6 miliónů EUR. 36 společností stále aktivně působí na trhu a 5 společností bylo koupených. Za StartupYardem stojí investoři Credo Ventures, Rockaway Capital a skupina angel investorů vč. Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.