// právě čtete...

Blog

Úspěšný rok pro 10 startupů ze StartupYardu. Od investorů získaly 57 milionů korun

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, má za sebou velmi úspěšný rok. Rekordních 10 startupů, které prošly jeho programem, zaujalo investory a získalo investice pro svůj další rozvoj. 7 z nich pochází z České republiky.

Rok 2017 přinesl startupům z programu StartupYardu investice od andělských investorů a venture kapitálu ve výši přes 57 milionů korun (2,2 milionu Eur). Tuto částku si rozdělilo 10 startupů, které v minulosti úspěšně prošly programem akcelerátoru. Jde o nejúspěšnější rok za celou dobu existence StartupYardu. Jednotlivé firmy získaly investice od 900 000 do 19,5 milionu korun (35 – 750 tisíc Eur). Další investice se chystají v tomto roce.

„Loňský rok přinesl rekordní výši investic firmám, které absolvovaly náš program. Je to důkaz, že díky dobré práci našich mentorů a kvalitě našeho akceleračního programu zvyšují startupy svou šanci uspět na trhu a zaujmout potenciální investory. Věřím, že i v letošním roce budeme pokračovat v podobném trendu. Máme před sebou ohlášení nových investic a deváté akcelerační kolo, které nabídne šanci dalším mezinárodním startupům uspět v ostré konkurenci,” uvedl Cedric Maloux, ředitel StartupYardu.

Cílem StartupYardu je již od roku 2011 pomáhat zajímavým startupům růst a proto získat investice k  dalšímu rozvoji. K tomu využívá síť kontaktů s investory a akce, určené k setkávání zájemců o investice s investory. Proto každoročně pořádá Demo Day a Investor Week, kde se tyto dvě skupiny mohou setkat a zahájit vzájemná jednání o potenciální spolupráci. StartupYard také využívá síť 150 expertů v roli mentorů, které pomáhají startupům v jeho programu definovat strategii a uspět na trhu.

Do 8. akceleračního kola (tzv. Batch 8), se v roce 2017 přihlásilo 160 zájemců, z nichž bylo nakonec vybráno nejlepších sedm. Ti se představili na závěrečné konferenci Demo Day v listopadu minulého roku. Přihlášky do 9. akceleračního kola mohou startupy podávat do konce ledna 2018.

Následující úspěšné startupy z programu StartupYard získaly v roce 2017 investice:

  • ClaimAir (CZ)
  • Rossum (CZ)
  • SatisMeter (CZ)
  • Cryptelo (CZ)
  • Gjirafa (Kosovo)
  • Chatler (HU)
  • Budgetbakers (CZ)
  • Vize (CZ)
  • Ouibring (Ireland)
  • Neuron Soundware (CZ)

O StartupYardu
StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval do 59 startupů v osmi akceleračních kohortách. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s působením na globální scéně. Další investice se podařilo získat již dvaadvaceti firmám StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, pět startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina. www.startupyard.com

Kontakty pro média:
Milan Deutsch
Public Relations
Email: milan.deutsch@emd-pr.cz
tel: +420 775 556 587

Lloyd Waldo
Community Manager StartupYard – Startup Accelerator Praha
email: lloyd@startupyard.com
tel:  +420 776 073 117